Κλείνει μετά από 30 χρόνια λειτουργίας πασίγνωστο μπαρ στη Θεσσαλονίκη (ΦΩΤΟ)
Ρολά κατεβάζει ένα από τα πιο γνωστά και αγαπημένα μπαρ της πόλης, έπειτα από 30 χρόνια λειτουργίας.
Ο Papagalos άνοιξε στις 24 Οκτωβρίου του 1991 με ιδιοκτήτες έναν Γιουγκοσλάβο πρώην παίκτη του ΠΑΟΚ και έναν άνθρωπο που δεν είχε σχέση με μαγαζιά. Στον Παπαγάλο σύχναζαν ο Παπαζογλου, ο Μάλαμας, ο Ζερβουδάκης και πόσοι άλλοι μουσικοί!
![](https://www.karfitsa.gr/wp-content/uploads/2024/07/image-52.png)
Πλέον ο Papagalos «πετάει» για τον επόμενο προορισμό του, μιας και το κτήριο που φιλοξενούνταν στη Θεσσαλονίκη, όλα τα χρόνια ήταν παλιό με πολλά προβλήματα.
![](https://www.karfitsa.gr/wp-content/uploads/2024/07/image-53-900x900.png)
Με ελπίδες για ένα ακόμη πιο λαμπρό μέλλον ο Papagalos έχει πλέον ξεκινήσει να λειτουργεί στη Λέσβο, με δυνατά live
Με πληροφορίες από politikalesvos